Yandex DNS Hizmeti

| 10 Ocak 2014 | 0 Comments

Yandex DNS Faydaları                Yandex DNS Hizmeti

                DNS İngilizce Domain Name System’in kısaltmasıdır. Domain Name System Türkçe karşılığı Alan Adı Sistemidir. Bilgisayar ağları üzerindeki isimlendirme sorununu çözmek için 1970 li yıllarda ortaya çıkmıştır. Bu tarihlerde bir dosya tek bir alanda tutulur ve diğer sistemler belirli aralıklar ile bu noktadaki dosyayı kendilerine günceller ve bu sayede de isimlendirme sorunu çözülmüş olurdu. Tabi veri yoğunluğu arttıkça bu sisteminde gelişmesi gerekti ve ortaya DNS çıktı. DNS sayesinde günümüze kadar internet akışı çok daha fazla veriyi hızlı bir şekilde kullanıcılara ulaştırma imkanı sağlıyor. Ama yinede bazı noktalarda yetersiz kalabiliyor.

Yandex DNS Hizmeti sayesinde sunucuların kısıtlamalarına takılmadan daha hızlı, daha güvenli ve daha özgür bir internet kullanımı sağlayabiliyorsunuz. Yandex’in üç farklı moda hizmete açtığı DNS adresleri sayesinde kullanımınıza en uygun DNS sunucusunu seçip internetinizi özgürce kullanabilirsiniz.

  • Temel: DNS ayarlarınızdan 77.88.8.8 – 77.88.8.1 adresini girerek kullanabileceğiniz Yandex DNS servisidir. Hızlı ve güvenli bir internet hizmeti kullanmanızı sağlar.
  • Güvenli: 77.88.8.88 – 77.88.8.2 olarak DNS adresinizi ayarladığınızda kullanabileceğiniz bir servistir. Bu DNS adresi sayesinde internet üzerindeki sahtekârlık ve kötü niyetli sitelerden korunabilirsiniz.
  • Aile: 77.88.8.7 – 77.88.8.3  Bu DNS adresi sayesinde yetişkin içerikli sitelere erişim engellenir ve çocuklarınız için daha sağlıklı bir internet ortamı sağlanmış olur.

Etiketler: , , , ,

Kategori: DNS Ayarları, DNS Blog, DNS Değiştirme, Güncel DNS, Türkiye DNS Ayarları, Ülke DNS Ayarları, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Yasak Sitelere Giriş Yöntemleri

Dünya'nın 1 Numaralı Yasaklı Sitelere Giriş Programı HotSpot Shield Ücretsiz Hemen İndir