Yasaklı Sitelere Giriş (Tüm Teknikler)

Yasaklı Sitelere GirişYasaklı sitelere giriş yapmak için temelde 3 yöntem vardır. Bunları editör ekibimiz için sizler için en net şekilde açıkladılar. Tabloda yöntemleri, uygulanışlarını ve gerekli bilgileri görebilirsiniz.

Hızlı, kolay ve en güvenli şekilde engellenmiş sitelere giriş yapabilmek için kendinize uygun olan yöntemi seçin!

Not: Editörlerimiz yöntemlere ve seçeneklere; sizlerden gelen yorumlar ve geri bildirimler doğrultusunda yıldızlar vermişlerdir. Bir sorunuz ya da sorununuz varsa yazının altındaki yorum kısmında sorabilirsiniz!

DNS Ayarları Değiştirme Yasaklı Sitelere Giriş Programları Hosts Dosyası Değiştirme
Güncel DNS Ayarları

 • Google DNS ***
  1. 8.8.8.8
  2. 8.8.4.4
 • Open DNS **
  1. 208.67.222.222
  2. 208.67.220.220
 • Norton DNS *
  1. 198.153.192.1
  2. 198.153.194.1
Tavsiye Ettiğimiz Programlar

Diğer Giriş Programları

Güncel hosts dosyasını buradan indirebilirsiniz. Sitemizdeki hosts dosyası düzenli olarak güncellenmektedir.
Bu yöntem bilgisayarınızda yapacağınız bir dizi ayarla internet servis sağlayıcınızdan bağımsız bir sörf imkanı sağlar. Dolayısıyla yasaklanmış sitelere de giriş yapabilirsiniz. Yasaklı sitelere girişte en çok kullanılan yöntem olan DNS Ayarları değiştirme yönteminde; önemli olan doğru, güncel, hızlı ve güvenli bir DNS bulmaktır. Yasaklı sitelere giriş programları; hiç bir ayar ile uğraşmadan, anında tüm sitelere girebilmenizi sağlar. Bu programları bilgisayarınıza indirip kurduktan sonra, anında yasaklanmış sitelere giriş yapabilirsiniz. Bu yöntemin tek dezavantajı programları ücretsiz kullandığınızda girdiğiniz sitelerde ve tarayıcınızda çeşitli reklamlarla karşılaşacak olmanızdır. Hosts dosyası ile girecek olduğunuz sitenin yasaklanmış olan IP’sine değil de engellenmemiş farklı bir IP’sine bağlanmanızı sağlar. Hosts dosyası domain ve IP eşleştirerek; tarayıcıya domain girildiğinde siteye o IP üzerinden girilmesini sağlar. Ancak IP’ler sürekli değiştiği ve engellendiği için bu yöntem pratik değildir.
DNS değiştirme işleminin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız aşağıdan işletim sistemini seçebilirsiniz.

Yasaklı sitelere giriş programlarından en popüler olanı HotSpot Shield’dır. Download.com istatistiklerine ve verilerine göre 1. sırada olan programdır. Yukarıdaki linkten sitemizdeki HotSpot Shield yasak sitelere giriş programı sayfasına giderek de görebileceğiniz gibi; CNET, PCNET, Download.com, New York Times da programı tavsiye ediyor. İndirmiş olduğunuz hosts dosyasını C:\Windows\System32\drivers\etc klasörüne yapıştırın. Bu işlemi yapabilmek için yönetici yetkisine sahip olmanız gerekmektedir. Aksi halde bu konuda bir uyarı alırsınız ve işlem yapılmaz. Hosts dosyası yöntemi sadece ana yöneticisi olduğunuz bilgisayarda geçerli olduğu için işyerlerinde, okullarda ya da genel kullanıma açık bilgisayarlarda çalışmayabilir.

Yukarıdaki 3 yöntemden size uygun olanını kullanarak hızlı ve en güvenli şekilde yasaklanmış sitelere giriş yapabilirsiniz. Ayrıca sitemizi takip ederek en güncel ve en hızlı yöntemlerden de haberdar olabilirsiniz.

Dünya'nın 1 Numaralı Yasaklı Sitelere Giriş Programı HotSpot Shield Ücretsiz Hemen İndir